Wycieczka klasy IV do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 18 – 21.05.2011r. uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej w Paczkowie z wychowawcą p. Marią Rydel-Nowak oraz p. Barbarą Zonkó brali udział w czterodniowej wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszego dnia, zanim dotarliśmy na nocleg do Domu Wczasowego „Regle” w Różance, zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką z jej podziemnymi labiryntami. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Międzygórze oraz „Ogród Bajek”, Kościółek „Marii Śnieżnej” na Iglicznej, tamę oraz wodospad na rzece Wilczce. Trzeciego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Zapałek w Bystrzycy Kłodzkiej, potem zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej i spacerowaliśmy po przepięknym Parku Zdrojowy w Kudowie Zdroju. Następnie drogą „Stu zakrętów” pojechaliśmy na Karłowa, gdzie podziwialiśmy przepiękne skały na Szczelińcu. Potem w Wambierzycach zwiedziliśmy Ruchomą Szopkę i Bazylikę. Czwartego dnia poszliśmy do ruin „Zamku Szczerba” i zwiedziliśmy dziką jaskinię „Solna Jama”. W drodze powrotnej do domu podziwialiśmy przepiękne formy naciekowe w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Paczkowa.                                                                                            

Maria Rydel-Nowak