Walentynki 2011

„Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie…”

            … pytał już o to nasz wieszcz – Adam Mickiewicz. Niezależnie jednak od odpowiedzi, walentynka się należy – i przyjacielowi, i ukochanej (lub ukochanemu oczywiście), szczególnie w Dniu Zakochanych, czyli 14 lutego. W ten gorący, jednak tylko od uczuć, poniedziałek „Spotkanie z Walentynką i tajemniczym Walentym” zaproponowało uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół w Paczkowie szkolne koło teatralne pod kierunkiem p. Aleksandry Jakubowskiej. Aby przesyt słodyczy i westchnień zrównoważyć śmiechem, wystawiło parodię dawnego programu telewizyjnego – „Randki w ciemno”. Zabawa polegała na tym, że jeden mężczyzna, Albercik Max, wyznający zasadę Żyj na maxa!, wybierał sobie towarzyszkę spośród trzech uroczych i zaradnych kobiet, następnie to kobieta, Klara, dokonywała wyboru ukochanego. Do tego tytułu pretendowali: Walenty Niezbyt-Święty, Walenty Love i Walenty Cash. Wygrał oczywiście ten drugi. Nagrody, jak można się było spodziewać, były bardzo atrakcyjne, wylosowano wycieczki – po szkolnym boisku z psem przewodnikiem oraz wycieczkę po szkole również z przewodnikiem, ale w ludzkiej postaci. Komiczny efekt był tym większy, że dziewczęta grały chłopców. Publiczność nawiązała z aktorami tak wspaniały kontakt i tak żywo reagowała na wydarzenia, że program niczym nie różnił się od telewizyjnego, a na randki umówiły się nie tylko dwie (jak to było zaplanowane) pary. Prowadzące, Ada Brok i Patrycja Witkowska, zakończyły występ słowami, które warto zapamiętać: kochajcie się nie tylko w walentynki i pamiętajcie, aby często okazywać sobie to uczucie! Niech walentynkowy, serdeczny nastrój przetrwa w naszych sercach cały rok, do następnego Dnia Zakochanych.

                                                                                                 Aleksandra Jakubowska