Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie na spotkaniu w Salzburgu

Czworo uczniów Zespołu Szkół w Paczkowie wraz z opiekunami przez sześć dni  od 01.05.2011 r. do 06.05.2011 r. uczestniczyło w roboczym spotkaniu w szkole Privatgymnasium  der Herz – Jesu – Missionare w Salzburgu. Spotkanie to było częścią Partnerskiego Projektu Comeniusa, który nasza szkoła realizuje wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami z Austrii, Niemiec, Włoch i Francji. Ponieważ głównym tematem drugiego roku realizacji projektu była aktywność sportowa uczniowie rozegrali mecze piłki ręcznej, piłki nożnej oraz unihokeja. Mieli również okazję nauczyć się grać w rugby oraz spróbować charakterystycznej dla Austrii dyscypliny sportowej – wspinaczki. Uczestnicy spotkania zwiedzali również najbardziej znane, historyczne miejsca Salzburga i okolic, uczestniczyli w pieszej wycieczce w góry oraz w bardzo ważnym wydarzeniu szkoły goszczącej – w „Pożegnaniu Maturzystów”. Nie zabrakło również czasu na prezentacje multimedialne na temat nowych sportów stworzonych przez uczniów poszczególnych szkół partnerskich oraz podsumowanie realizacji całego projektu. Atmosfera przyjaźni wśród uczniów i ich opiekunów podczas spotkania pozwala mieć nadzieję na utrzymanie zawiązanych znajomości w przyszłości.

 

Robert Dopta