Świętowaliśmy 11 Listopada

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości. 10 listopada odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z opiekunem – Hanną Owoc- Kulczyńską , przygotowali doskonałą lekcję patriotyzmu. Młodzi artyści przybliżyli uczniom naszej szkoły wydarzenia społeczne i polityczne, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach. Była to dla nas ważna lekcja historii. Musimy uczyć szacunku do przeszłości kraju w taki sposób, żeby młodzi ludzie zrozumieli, gdzie żyją, i przekonali się, że nie jest to bez znaczenia. Żeby tak się stało, muszą znać swoje korzenie. Ale powinniśmy dać szanse nowoczesnemu patriotyzmowi. I to udało się naszym uczniom podczas szkolnej akademii. Pokazali, że 11 listopada może być radosnym i pogodnym dniem, a patriotą można być w różny sposób: wywieszając flagę, uczestnicząc w apelu, szanując symbole narodowe, śpiewając współczesne piosenki o Polsce. A może wystarczy ubrać biało-czerwony szalik kibica i być po prostu uczciwym Polakiem.

                                                                                                                 Hanna Owoc-Kulczyńska