Tam słowa już nic nie znaczą.

… taka refleksja nasuwa nam się chyba szczególnie w listopadzie, bo to miesiąc, w którym przeżywamy Święto Zmarłych i Zaduszki. W naszej szkole, zgodnie już z tradycją, Koło Teatralne pod kierunkiem p. Aleksandry Jakubowskiej wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami uczciło pamięć o naszych zmarłych bliskich, znajomych oraz tych, którzy walczyli o wolność kraju. 5 listopada wszyscy uczniowie SP i Gimnazjum w trzech grupach zgromadzili się w piwnicznej sali szkoły na chwilę refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią, nad cienką między nimi granicą. Młodzi aktorzy poetycką drogą przeprowadzili widzów przez meandry ludzkiej egzystencji, zachęcając do wzmożonej dbałości o jakość naszego ziemskiego jestestwa. Przekonywała do tego także scenografia symbolicznie ukazująca jakże łatwe przejście ze świata żywych do krainy śmierci – widok zwykłego pokoju ze zwykłymi sprzętami obok cmentarza, ku któremu wiedzie parkowa droga. Podniosły nastrój doskonale podkreślał blask zniczy widoczny tym bardziej, że tego dnia Paczkowo pogrążyło się w ciemnościach przez brak prądu. Wszyscy aktorzy, uczniowie klas IV-VI, doskonale poradzili sobie z rolami i  wprowadzili widzów w pożądany nastrój zadumy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Macieja Kantka z IV klasy oraz Anity Worety z klasy V, którzy w przejmujący sposób recytowali swoje teksty. Najważniejszym przesłaniem przedstawienia stały się słowa I. Wilsona Jesteśmy tu po to, aby sobie wzajemnie pomagać. Najważniejszym prawem jest miłość.

                                                                                                                     Aleksandra Jakubowska