Popołudnie w muzeum powstania wielkopolskiego

Aby poznać historię I wojny światowej i Powstania Wielkopolskiego nie trzeba sięgać po podręcznik. Wystarczy pojechać do Poznania, by tam w Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 uczestniczyć w odkrywaniu przeszłości. Stała wystawa tego muzeum przedstawia przebieg powstania, sylwetki działaczy niepodległościowych i dowódców wojskowych. 11 maja 2011r. popołudnie w Muzeum Powstania Wielkopolskiego spędzili uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Paczkowie. Wzięli udział w lekcji muzealnej. Uczniowie zwrócili uwagę na mundury, broń i wyposażenie żołnierzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ciężkiego karabinu maszynowego prezentowanego w realiach okopów I wojny światowej. Muzeum dostosowane jest do potrzeb młodego odbiorcy, który sam poszukuje informacji, korzystając z nowoczesnych środków przekazu – aparaty telefoniczne z przemówieniami. Po ciekawej lekcji poszliśmy odwiedzić Poznańską Bamberkę, z którą zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i spacerem ulicami dotarliśmy na dworzec. To było piękne, majowe i jakże upalne popołudnie w Poznaniu. 

                                                                Hanna Owoc-Kulczyńska

                                                                Urszula Estkowska-Maćkowiak