Lednica 2011

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie   uczestniczyli w Spotkaniu Młodych na Lednicy.  Tym razem byliśmy tam wspólnie z uczniami Gimnazjum z Siekierek. 6 czerwca 2011 roku, nasza 29 osobowa grupa, pełna sił i wiary wyruszyła, by razem z innymi dokonać Wyboru Chrystusa.  „To największe na świecie spotkanie młodych bez papieża”, stało się miejscem zadumy, refleksji, a także wytańczonej i wyśpiewanej młodzieńczej radości. Tegoroczne, XV Spotkanie, odbywało się pod hasłem: „JPII –  liczy się świętość”.  Wdzięczni za pontyfikat i wywyższenie błogosławionego Jana Pawła II, wsłuchiwaliśmy się raz jeszcze w Jego słowa i przesłanie. Kołujący nad polem Lednickim papieski śmigłowiec,  z którego w 1997 roku Papież pozdrawiał, przypomniał  płynące z głośników  Jego słowa, które jeszcze raz przywołały atmosferę tamtego spotkania.  Wraz z ponad stutysięczną grupą młodych odnowiliśmy sakrament chrztu i bierzmowania. Przeszliśmy  przez Bramę Tysiąclecia! Po raz pierwszy doświadczyliśmy tak bliskiej obecności pod RYBĄ –  tego nie da się przeżyć gdzie indziej! To pozostaje na długo! Wróciliśmy zmęczeni, ale zmęczenie to ma zupełnie inny wymiar.

Za rok też jedziemy!!!

Iwona Kubiak