Kolędowe Spotkanie pokoleń

W czwartkowy wieczór 20.01.2011r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Paczkowie spotkały się trzy pokolenia. Kolejny raz  dziadkowie, rodzice i dzieci dali wyraz radości z narodzenia Pana wspólnie kolędując. Uczniowie klas 0-III w przedstawieniu jasełkowym nawiązali do niezwykłych chwil Bożego Narodzenia i związanej z nim polskiej tradycji wigilijnego oczekiwania. Wzruszające teksty, nastrojowe piosenki w wykonaniu naszych milusińskich poruszyły serca i sprawiły, że niejednej babci, czy mamie zaszkliły się oczy. Wszyscy mieli okazję wspólnie z dziećmi kolędować przy wtórze naszego chórku „Wniebogłosy” pod kierunkiem pani Iwony Kubiak przy akompaniamencie gitary, na której przygrywała pani Marta Kret. A jako, że uroczystość przypadła w przeddzień Święta  Babci i Dziadka pani Dyrektor Małgorzata Szomek zadedykowała  wszystkim Babciom i Dziadkom wiersz, złożyła życzenia,  i zapowiedziała miłą niespodziankę. Wszyscy uczniowie zaśpiewali okolicznościową piosenkę i wręczyli swoim Babciom i Dziadkom przygotowane na tę okazję upominki – własnoręcznie wykonane serduszka z życzeniami.  A potem…    Uściskom i serdecznościom nie było końca.Spotkanie zakończyło się, ale mamy nadzieję, że za  rok to miejsce znów zapachnie siankiem z Betlejemskiej stajenki i rozbrzmiewać będzie dźwiękami starych, polskich kolęd i pastorałek.  A więc do zobaczenia za rok!

Za kolędę dziękujemy!!!

Zdrowia, szczęścia winszujemy!

Byście sobie długo żyli,

Zdrowi i szczęśliwi byli

NA TEN NOWY ROK!!!

                                                                                 Krystyna Bednarczyk