II Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek

27 stycznia 2011 r. w murach Zespołu Szkół w Siekierkach rozbrzmiewał śpiew najpiękniejszych pieśni –  kolęd i pastorałek.  W ubiegłym roku Zespół Szkół w Paczkowie wspólnie z ZS w Siekierkach  zorganizowały I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W minionym roku spotkaliśmy się w Paczkowie i podjęliśmy wspólnie decyzje, że konkurs będziemy kontynuowali, spotykając się co roku w innej szkole. Tym razem kolędowo było w Siekierkach. Uczniowie naszej szkoły, po klasowych eliminacjach, występowali w dwóch kategoriach 0-III i IV-VI. W kategorii 0-III pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica kl. IPaulina Szymkowiak, a III miejsce także uczeń kl. I Witosław  Domański. Paulina i Witek nie tylko zachwycili jury swoim śpiewem, ale także strojami.  Maryja i Pastuszek i w ich interpretacji „Lujaże Jezuniu” oraz „Przybieżeli do Betlejem” zachwyciło publiczność. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie, otrzymały je dziewczynki z zerówki, Maja Wolska i Natalia Brychcy, które w anielskich przebraniach zaśpiewały pastorałkę „Ja do Ciebie mały Jezu”. I miejsce w kategorii IV-VI zajęła Anita Woreta z kl. V, która nie tylko śpiewała, ale i pokazała swoją umiejętność gry na gitarze. Konkurs upłynął  w bardzo radosnej atmosferze. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.Szkoła w Siekierkach ugościła nas także „małym co nieco” , soczki i przepyszne pączki (palce lizać!) były kolejną niespodzianką. Na koniec wszyscy radośnie odśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Za rok spotykamy się u nas, w Paczkowie! W niedzielę 30.01. po Mszy świętej w kościele w Siekierkach, podczas kolędowego spotkania przy żłóbku,  wystąpili laureaci II Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

                                                                                                                                  Iwona Kubiak