Gminny konkurs poezji religijnej

Uczniowie Gimnazjum Agata Staszak kl II, Bartosz Dąbrowski i Hubert Zarębczan z kl I, brali udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu.   W tym roku poznaliśmy poezję księdza Stanisława Pasierba, poety i eseisty, historyka,  znawcy sztuki i kultury. Był profesorem Akademii Teologii Katolickiej oraz wykładowcą innych uczelni krajowych i zagranicznych, a także członkiem wielu stowarzyszeń naukowych w Polsce i za granicą oraz redakcji czasopism. Jako poeta debiutował w 1972 r. na łamach Tygodnika Powszechnego. Przedstawiciele naszego Gimnazjum wybrali do recytacji wiersze  o tematyce wielkopostnej i choć nie przywieźliśmy nagród to obcowanie z poezją pozwoliło nam na chwilę zatrzymać się nad własnym życiem.

Iwona Kubiak