Dzień Papieski w Paczkowie

„Tu es Petrus”słowami tej pieśni w niedzielne popołudnie 10 października rozpoczęła się Wieczornica przygotowana przez uczniów  Zespołu Szkół w Paczkowie. Wraz z zaproszonymi gośćmi min. przewodniczącym Rady Miasta panem Piotrem Choryńskim, księdzem  proboszczem Mieczysławem Kaźmierczakiem, przewodniczącą Rady Rodziców panią Haliną Molik oraz mieszkańcami Paczkowa, po raz kolejny oddaliśmy hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi, Papieżowi Janowi Pawłowi II. Przeżywany X Dzień Papieski, jako dzień łączności z Ojcem Świętym, przybliżenie Jego pontyfikatu oraz nauczania był okazją do wzruszeń i osobistych wspomnień. Wspólny śpiew, wiersze, obrazy  i słowa Ojca Świętego rozgrzały nasze serca. Powróciły wspomnienia i przesłanie Papieża mówiące o świętości życia, odwadze i miłości do każdego człowieka. I tak jak powiedziała pani dyrektor Małgorzata Szomek, każdy z nas nosi w sobie osobiste doświadczenie bliskości Jana Pawła II, niektórzy tu w Polsce podczas Jego pielgrzymek do kraju, inni tam w Watykanie, czy tak jak najmłodsi uczestnicy Wieczornicy, poprzez wspomnienia dziadków, rodziców, dzięki ekranizacjom filmowym. Dlatego też ulubione pieśni Ojca Świętego stanowiły moment największych wzruszeń. Takie chwile jak ta pozwalają nam zatrzymać się w pogoni życia i dostrzec to co naprawdę jest prawdziwą wartością. Wyśpiewana na koniec spotkania, radośnie pieśń Pokolenie JP2 obudziła wiarę i nadzieję, że Papieski Testament jest w nas i kolejne pokolenia czerpią z niego siłę i sens życia! Dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczora wraz z nami oddali hołd Największemu Człowiekowi  naszych czasów, naszemu przyszłemu Patronowi, Papieżowi Janowi II.