Dzień dziecka w Paczkowie

1. 06. 2011r. w Zespole Szkół w Paczkowie odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor wraz z Panią Przewodniczącą Rady Rodziców – Haliną Molik dokonały uroczystego otwarcia imprezy na boisku Orlik i rozpoczęła się wesoła zabawa. Czekało na nas moc atrakcji, m.in. zawody sportowe, skoki na trampolinach, pokazowe zajęcia z psami przewodnikami z Fundacji ,,Mały piesek Zuzi’’. Uczniowie z klasy V i I gim. zaprezentowali swoje talenty taneczne, wykonując układ, który przygotowała z nimi Pani Ewelina Ludwiczak. Zaskoczeniem było, że wielu innych uczniów ma równie dobre wyczucie rytmu i spontanicznie dołączyło do reszty tancerzy. Każdy mógł rozkoszować się darmową kiełbaską z grilla, czekały na nas lody, cukierki, napoje i wata cukrowa! Dla najmłodszych największą atrakcją była przejażdżka kucykiem. Od lat Dzień Dziecka jest u nas również Dniem Sportu. Klasy miały okazję konkurować ze sobą w najróżniejszych dyscyplinach takich, jak: siatkówka, rugby, koszykówka, piłka nożna. Młodzież znalazła świetny sposób na upał – polewanie się wodą, w czym aktywnie pomagali strażacy. Odważni skusili się na podziwianie wnętrza radiowozu oraz wozu strażackiego. Pod koniec festynu, byliśmy nie do poznania, dzięki malunkom na twarzach. Zabawa zakończyła się o godzinie 14.00 ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Mimo zmęczenie upałem, zadowoleni i uśmiechnięci rozeszliśmy się do domów. Szkoda, że Dzień Dziecka nie jest codziennie. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był dla nas wyjątkowy i pełen radości.

                                                                                                          Uczennice kl. I gim.