DRZWI OTWARTE W ZESPOLE SZKÓŁ W PACZKOWIE

5 marca 2011 roku szkoła w Paczkowie otworzyła swe Drzwi dla najmłodszych i wszystkich chcących zobaczyć, gdzie się uczymy oraz jak rozwijamy swoje zainteresowania. Najliczniejszą grupę odwiedzających stanowili przyszli zerówkowicze i pierwszoklasiści, nie zabrakło też uczniów klas szóstych.   Powitaliśmy naszych gości już u progu boiska radosnym transparentem, a w szkole czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęła  pani dyrektor Małgorzata Szomek, przedstawiając rodzinny charakter szkoły, zajęcia jakie szkoła oferuje  oraz liczne sukcesy.  Oprócz programu artystycznego, w którym zaprezentowali się członkowie chórku Wniebogłosy, zespołu Esy Floresy, koła niemieckiego i teatralnego, można było osobiście przeprowadzić doświadczenia chemiczne i fizyczne, posłuchać siły  swojego głosu na zajęciach karaoke. Dla najmłodszych w budynku  przy ul. Szkolnej odbyło się spotkanie ze starszymi kolegami z klas 0-III. Wspólne zabawy i zajęcia artystyczne prowadzone przez nauczycieli stanowiły nie lada atrakcję. Dzieci również obejrzały przedstawienie o kotach i wykonały maski kotów oraz wysłuchały bajki w języku angielskim. Rodzice natomiast, mieli okazję zapoznania się z pracą oddziału przedszkolnego, programem nauczania  oraz przyszłą wychowawczynią.  Każdy mały gość wyszedł obdarowany prezentem i własnoręcznie wykonaną pracą plastyczną. A w sali gimnastycznej kibice ochoczo zagrzewali  do walki swoich faworytów w unihokeju, który jest naszą specjalnością. Zainteresowanie naszą szkołą ogromnie cieszy, wszak „jak cię widzą tak cię piszą”, mamy nadzieję że w roku szkolnym 2011/2012 spotkamy się,  by razem się uczyć , bawić i rozwijać swoje zainteresowania!

Do zobaczenia!      

  Iwona Kubiak