Cykl pogadanek na temat bezpieczeńśtwa „z Pyrkiem bezpieczniej”

Już po raz drugi w bieżącym roku szkolnym majmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu  z przedstawicielem Komisariatu Policji w Swarzędzu –Panem mł. asp. Karolem Łuszczkiem.

                Pierwsze spotkanie odbyło się w styczniu 2010 roku, podczas którego Pan policjant rozmawiał z uczniami na temat niebezpieczeństw, jakie mogą przydarzyć się podczas zabaw na dworze
i w domu. Przypomniał uczniom również podstawowe zasady bezpieczeństwa, numery telefonów alarmowych oraz prawidłowy sposób wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia.

                Kolejne spotkanie, które odbyło się w lutym 2010 roku było poświęcone również bezpieczeństwu. Tym razem jednak policjant przybył w towarzystwie przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej oraz sierżanta Pyrka – maskotki Wielkopolskiej Policji oraz kaprala Żantusia z Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, czego dowodem jest to, iż pogadanka zakończyła się wspólnym tańcem i zdjęciami   z sierżantem Pyrkiem i kapralem Żantusiem. Dzieci cieszyły się również z otrzymanych kamizelek oraz zawieszek odblaskowych pomagających im w byciu widocznym na drodze. Zdjęcia ze spotkań umieszczone są w albumie fotograficznym.