„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Często bywa tak, że szukamy relaksu gdzieś daleko, a  nie widzimy tego, co oferuje nam najbliższa okolica, dlatego nauczyciele klas 0 i I  szkoły podstawowej w Paczkowie wybrali się z dziećmi na wycieczkę niedaleko, bo do Sokolnik Gwiazdowskich. Znajduje się tam gospodarstwo pana Wiesława Maciejewskiego- hodowcy koni. Do Sokolnik szliśmy przez las, bawiąc się w podchody. Na miejscu były przejażdżki bryczką po lesie, jazda na kucyku, podziwianie koni (szczególnie klaczy ze źrebięciem) oraz smakowanie pieczonej kiełbasy, gra w piłkę nożną i harce na placu zabaw. Do Paczkowa  wracaliśmy autobusem podmiejskim. Pogoda nam dopisała. Niezawodne mamy pomogły w opiece. Dzieci były zadowolone, a szczególnie Witek z klasy I, który wycieczką był urzeczony, bo bardzo kocha zwierzęta.

                                                                                                                                    M.Bestry