Bogowie starożytnej Grecji

W piątek 10 grudnia 2010 uczniowie klasy V razem z nauczycielką historii Hanną Owoc-Kulczyńską przygotowali prezentację bogów na podstawie fragmentów ,,Mitologii” Jana Parandowskiego. Większość uczniów zrobiła samodzielnie wspaniałe stroje jak
i scenografie. Wielka pomysłowość naszych uczniów!  Bogów olimpijskich można było rozpoznać po atrybutach, które zdradzały ich władze. By uświetnić nasze popołudniowe spotkanie przygotowaliśmy wspólnie sałatkę grecką. Tu wykazała się grupa dziewczynek i przygotowała smaczną przekąskę. W szkole poczuliśmy się jak na Olimpie. Otoczeni bogami wśród zapachów warzyw, ziół, sera fety i oliwy z oliwek podziwialiśmy kulturę starożytnej Grecji. Muszę nadmienić, że podobne sceny z życia bogów olimpijskich przedstawiali na lekcji historii uczniowie klasy I gimnazjum. Starsi uczniowie wykazali się dobrymi umiejętnościami aktorskim, zdobytymi w poprzednich latach na kółku teatralnym. 

                                                                                Hanna Owoc-Kulczyńska