Apel na pomoc dla powodzian

Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie odpowiadając na apel CARITAS Poznań, pragną włączyć się w akcje zbierania darów dla powodzian. Dary można składać w szkole do wtorku 01.06 br. w godzinach od 9.00 do 17.00.

Bardzo prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o hojną pomoc dla poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Liczba potrzebujących wzrasta każdego dnia, coraz bardziej dramatyczne apele o pomoc napływają do biura Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Pierwsze transporty już zostały wysłane, kolejne są w przygotowaniu. Powodzianie, którzy utracili cały swój dobytek w ciągu zaledwie kilku minut, proszą w pierwszej kolejności o wodę pitną, trwałą żywność (w tym m.in. makarony, konserwy, olej, dżemy, cukier, herbatę, soki, zboże, a nawet paszę dla zwierząt), koce, śpiwory, ręczniki, środki czystości, artykuły higieniczne itp. W dalszej perspektywie będą również potrzebne podstawowe sprzęty do osuszenia i czyszczenia zalanych domów i pomieszczeń gospodarczych tj. kalosze, szczotki, mopy, szmaty, łopaty, rękawice ochronne, środki czyszczące itp.

Można również dokonywać wpłat na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297 z dopiskiem „Powódź” lub „Powodzianie”, lub wysłać sms z napisem POMAGAM na nr 72052 (koszt 2,44)

Niech nasze serca nie pozostaną obojętne na ludzkie nieszczęście. Za wszelką pomoc w imieniu poszkodowanych serdecznie dziękujemy.