Dzień Hiszpański

Dnia 20 listopada 2009 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Hiszpanią. Uczniowie klas 0 – VI zapoznali się na mapie z trasą podróży po Hiszpanii. W czasie pokazu slajdów zwiedzili wiele ciekawych miejsc. Poznali kulturę, historię i geografię takich miast jak: Malaga, Sewilla, Cordoba, Ronda, Toledo i Gibraltar. Zapoznali się z pozostałościami arabskiej kultury w Hiszpanii, która przez bardzo długi czas znajdowała się pod panowaniem władców mauretańskich. Dzieci żywiołowo reagowały na zabawne slajdy z gibraltarskimi małpami, podziwiały ogrom i bogactwo arabskich meczetów. Miały okazję uczestniczyć w corridzie i fieście. Poznały nowe pojęcia: meczet, muezin, minaret, harem, alka zaba, fiesta. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów przywiezionych z Hiszpanii – ochłodzić się wachlarzem, przymierzyć mantillę – chustę hiszpańską, usłyszeć głos cykady, pobrzęczeć arabskimi bransoletkami i zapoznać się z działaniem fajki wodnej.
Dzień Hiszpański upłynął pod znakiem wielu wrażeń.
W planach jest kolejne spotkanie z niezwykłym miejscem. Tym razem wybierzemy się do północno-zachodniej Francji.