Zespół Szkół w Paczkowie
Godło Orła Białego

Gdy za oknem świetlicy szkolnej wyszło piękne słońce, ptaki głośno śpiewały, a na drzewach dostrzegliśmy pierwsze pąki, wiedzieliśmy że już niedługo WIELKANOC. I choć znajdujemy się w trudnym dla wszystkich okresie, to składamy każdemu z osobna najserdeczniejsze życzenie –  zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wszelkiej pomyślności i radości dla uczniów oraz ich rodziców.

Wielkanoc  to w końcu czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa oraz w innego człowieka. Głęboko i my wierzymy, że wkrótce znów będziemy wszyscy razem w naszych murach szkolnych.

Anna Księżopolska

Siedmioro dzieci w opaskach z wizerunkiem pand stoi na tle dekoracji ściennych: wielki zielony bambus z uwieszoną na nim pandą. Obok powieszone są również prace plastyczne dzieciDzień ten obchodzony jest 16 marca i jest on przede wszystkim poświęcony pandzie wielkiej. Pandy znane są z zamiłowania do przytulania, jedzenia i spania.

Poniżej przedstawiamy 5 ciekawostek:

1.     Panda wielka, jako gatunek została odkryta zaledwie… 150 lat temu.

2.     Panda jest jedynym przedstawicielem niedźwiedziowatych, który jest roślinożerny.

3.     W Chinach istnieje zawód polegający na… przytulaniu pand! (więcej…)

26 lutego obchodziliśmy kolejne ciekawe święto: Dzień Dinozaura. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały ich historii oraz poznały poszczególne gatunki. W wolnym czasie wykonały wiele ciekawych prac i układały różnorodne puzzle z wizerunkiem tych prehistorycznych stworzeń.

Największą atrakcją okazała się jednak fotobudka z głową drapieżnego Tyrannosaurusa Rexa.

Anna Księżopolska

 

 

1 marca obchodziliśmy DZIEŃ PIEGÓW. Z tej okazji dzieci postanowiły namalować sobie piękne, wyraziste piegi na twarzy. Wszak są one atutem urody – nadają człowiekowi niepowtarzalnego wyglądu. Najczęściej możemy je dostrzec na policzkach oraz nosie.

Już autorzy literatury docenili ich wartość i obdarzyli nimi swoich cudownych  bohaterów. Wśród nich możemy wyróżnić Pippi Langstrump, Pana Kleksa, Marka Piegusa, Anię z Zielonego Wzgórza czy Tomka Sawyera.

Anna Księżopolska

17 lutego obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Z tej okazji dzieci wykonały projekt kotka według własnego pomysłu, mając do dyspozycji tylko jego kontur.

W  tym dniu oglądaliśmy także znane kocie postacie, które zaistniały na naszych ekranach. Nie obyło się również bez kocich zagadek, kocich opowiadań oraz samych rozmów dotyczących opieki nad tymi zwierzętami.

Zapraszam do obejrzenia wyjątkowych prac dzieci ze świetlicy. Jeden kontur kota, a tak wiele pomysłów.

Anna Księżopolska

W zerówce  nigdy się nie nudzimy i wciąż coś kreatywnego robimy!

Tym razem składaliśmy modele przestrzenne w postaci masek, samochodów, kartonów i koszyczków.  Jak widać na załączonych zdjęciach, było przy tym  mnóstwo radości.

 

Anna Księżopolska

 

(więcej…)

Uczniowie siedzą przy stoliku i szydełkująW naszej świetlicy pod bacznym okiem Pani Lucynki, uczniowie ćwiczą umiejętność szydełkowania. Na razie jesteśmy na początku drogi tej wspaniałej przygody i poznajemy podstawy. Jednak nic tak dobrze nie uczy szydełkowania jak praktyka i próbowanie nowych wzorów, stawianie sobie nowych celów i coraz wyższych poprzeczek – kto wie, może za jakiś czas nasze zdolne dzieci uszyją nam czapki, szalki czy inne piękne rzeczy.

 

Anna Księżopolska

 

Idzie sobie mały wąż,

Idzie i tak syczy wciąż:

Sss…

Idzie sobie tenże wąż

W stronę lasu, sycząc wciąż (więcej…)

W ostatnim  czasie poznaliśmy nową technikę plastyczną tj. KALKOGRAFIĘ. 

Do jej wykonania potrzebujemy przede wszystkim kalkę maszynową/ołówkową oraz żelazko.

I tak, dzięki tej technice, w krótkim czasie udało się nam wyczarować piękne, zimowe obrazki.

Już teraz można podziwiać gotowe prace w naszej świetlicy szkolnej oraz na stronie szkoły.

 

 

Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszy,
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!
Nasza zima zła!
Hu! hu! ha!
Nasza zima zła!
Płachta na niej długa, biała, (więcej…)

Następna strona »
Rozmiar czcionki
Kontrast