Uczeń klasy 2b,  Kacper Szwarc wykonuje wydzierankę czerwonego jabłka z kolorowego papieru. Możną już dostrzec wykonany zielony listek i brązowy ogonek. Chłopiec ma na głowie opaskę z owocem. Na twarzy dziecka maluje się delikatny uśmiech. Uczeń ubrany jest w pomarańczową bluzę z zielonym jabłkiem. W tle widać drugą część sali i Jana Gallusa skupionego na zadaniu.28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. Pamiętaliśmy o tym w naszej szkole. Jednak tak bardzo lubimy jabłka, że jeden dzień to zdecydowanie za krótko. Postanowiliśmy świętować przez kolejne dni, jednocześnie promować jedzenie jabłek i ich przetworów. Wiedząc, że jabłka są bogatym źródłem witamin i stanowią ważny element zdrowego odżywiania świętowaliśmy pod hasłem:

„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie” .

Świętowanie zaczęliśmy już 27 września. Tego dnia dzieci klas 0-3 wzięły udział w biegu z przeszkodami zorganizowanym na naszym Orliku. Nagrodami za udział w biegu były oczywiście jabłka z dyplomem. (więcej…)