Nasza szkoła w sieci „Budzących się Szkół”

„Budząca się Szkoła” to fundacja wspierająca innowacyjne rozwiązania w dziedzinie edukacji. Inspiruje ona do wprowadzania zmian, które umożliwiają każdemu dziecku rozwój we własnym tempie. Zapraszamy do zapoznania się z filmem, w którym dr Marzena Żylińska ukazuję ideę i korzyści oddolnych zmian w edukacji podążającej za uczniem:

Obserwując dynamikę potrzeb i zmian w zakresie edukacji, nauczyciele naszej szkoły wyznaczyli sobie misję i cele do działania.

Misja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Paczkowie
„Wzajemne relacje pozwalają nam na dostrzeganie i rozwijanie potencjału naszych uczniów”.

Cele:
1. Dbamy o relacje rówieśnicze.
2. Rozwijamy myślenie krytyczne.
3. Stwarzamy uczniom warunki do wzajemnego uczenia się od siebie podczas pracy w grupie.
4. Pracujemy metodą projektu.
5. Wprowadzamy metodę zielonego długopisu.
6. Rezygnujemy z zeszytów ćwiczeń i podręczników.

Nasza prezentacja

Miło nam poinformować, że 11 listopada Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Paczkowie pojawiła się na mapie „Budzących się Szkół”.

Mapa

Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się każdego dnia stwarzać przyjazny świat dla rozwoju i potencjału dzieci.

Ewelina Wdowiak

Joanna Szulc