Pomagamy pszczołom, pszczółkom i pszczółeczkom – na MEDAL!

Tablica korkowa zprzywieszonymi pracami konkursowymi dotyczącymi konkursu "Lawendowy zakątek"Pszczołom i owadom zapylającym zawdzięczamy bardzo dużo – to fundament naszego ekosystemu. Bez ich zapylania rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów.   A prawidłowe funkcjonowanie przyrody jest niezbędne do przetrwania naszego gatunku.

Propagując znaczenie roślin miododajnych i owadów zapylających Urząd Miasta i Gminy  w Swarzędzu ogłosił konkurs plastyczny „Lawendowy zakątek” przeznaczony dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 9 dzieci. Jury szkolne w składzie: Pani Dorota Jagielska- Ryszczyńska, Pani Anna Księżopolska, Pani Ewelina Wdowiak wyłoniło 3 laureatów reprezentujących SP Paczkowo:  Emilia Łaszkiewicz (kl. 1b), Jan Adamczak (kl. 1b) i Kacper Klimczak (kl. 1b).

W kolejnym etapie konkursu w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów i zostali nimi wszyscy troje uczniowie z naszej szkoły. Konkurs na poziomie klas 1 wygrała Emilia Łaszkiewicz, a pozostali chłopcy otrzymali wyróżnienia. Ponadto wszyscy laureaci dostali sadzonkę lawendy, dyplom, a zwyciężczyni książkę. Przedstawiciele osobiście dotarli do szkoły, aby wręczyć nagrody.

Całe podium w konkursie zdobyte przez  naszych pierwszoklasistów ukazuje naszą świadomość, troskę i pomoc tym jakże pożytecznym owadom.  Wiemy, że zasługują one na to, byśmy odwdzięczali się im za bogactwa, z których korzystamy na co dzień.

JESTEŚMY DOBRZY DLA PSZCZÓŁ!

Ewelina Wdowiak