Dzień Pandy w świetlicy

Siedmioro dzieci w opaskach z wizerunkiem pand stoi na tle dekoracji ściennych: wielki zielony bambus z uwieszoną na nim pandą. Obok powieszone są również prace plastyczne dzieciDzień ten obchodzony jest 16 marca i jest on przede wszystkim poświęcony pandzie wielkiej. Pandy znane są z zamiłowania do przytulania, jedzenia i spania.

Poniżej przedstawiamy 5 ciekawostek:

1.     Panda wielka, jako gatunek została odkryta zaledwie… 150 lat temu.

2.     Panda jest jedynym przedstawicielem niedźwiedziowatych, który jest roślinożerny.

3.     W Chinach istnieje zawód polegający na… przytulaniu pand!

4.     Samice pand rodzą najczęściej bliźnięta, ale wychowują tylko jedno dziecko – drugie porzucają

5.     Dziennie panda spożywa ok. 40 kg bambusa – to 1/3 masy jej ciała

(Źródło: WWF)

W naszej świetlicy szkolnej w tym dniu wykonywaliśmy prace plastyczne.

Każde chętne dziecko otrzymało również opaskę z wizerunkiem tego sympatycznego zwierzątka.

Pamiętajmy, że nasze kochany pandy to gatunek narażony na wyginięcie i trzeba o nie szczególnie dbać.