Sukces Gabrysi z klasy IIa

Dnia 7 marca odbył się w księgarni Pinokio w Swarzędzu Gminny Konkurs Recytatorski „Tęczowy świat poezji”. Organizatorzy konkursu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu, zaproponowali temat: Bohaterowie z różnych stron świata. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II a Gabrysia Pawlicka. Na scenę weszła z wielką walizką i recytując wiersz Stanisława Darzewicza „Kolorowy pociąg” zabrała słuchaczy w podróż dookoła świata. Podczas tej podróży recytatorka, wspomagając się rekwizytami, pokazała różne kraje i ich mieszkańców. Prawdziwie aktorska interpretacja wiersza i ogólny wyraz artystyczny dały Gabrysi II miejsce w gminie. Brawo Gabrysia!

Maria Bestry