Klasa 2a i 2b z wizytą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 9 października klasa 2a i 2b odwiedziła Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Największą atrakcją był „Ognik”, czyli interaktywna sala edukacyjna, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazali dzieciom wiedzę oraz zasady bezpieczeństwa. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził ,,Domek Zagrożeń”, czyli pełen dźwięków, efektów dymowych i świetlnych symulator zagrożeń. Następnym punktem wycieczki było obejrzenie różnorodnych wozów strażackich oraz ich wyposażenia. Każdy uczeń mógł na chwilkę wcielić w rolę strażaka i siedzieć w prawdziwym wozie strażackim.

Katarzyna Misiorna