Pszczoły w szkole

W poniedziałek, 14 maja, przybyli do naszej szkoły Państwo E. i T. Kubiakowie. Państwo posiadają pasiekę. Przyszli do uczniów klasy 0b i IIb, by opowiedzieć dzieciom o życiu pszczół. Przynieśli ze sobą, w bezpiecznej klatce, pszczelą rodzinę. Dzieci mogły oglądać pszczoły z bliska i wzbudziło to ich wielkie zainteresowanie. Pan Pszczelarz przekazał dzieciom wiele interesujących informacji i ciekawostek na temat pszczół. Państwo pokazali też niezbędne w pracy pszczelarza akcesoria i wnętrze ula. Poczęstowali też dzieci pysznym miodem. Spotkanie było bardzo ciekawe i potrzebne, ponieważ uświadomiło dzieciom jak ważne dla ludzi są pszczoły oraz jak możemy je chronić, bo grozi im wyginięcie.
Dziękujemy Państwu E. i T. Kubiakom za poświęcony nam czas, spokojne i fachowe przekazanie ciekawych wiadomości.

                                                                    M.Bestry,  M.Czechowska