Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy

Edukacja terenowa to najprawdopodobniej najbardziej uszczęśliwiająca forma edukacji na świecie. Z tego powodu nauczyciele klas 0 – III naszej szkoły postanowili wziąć udział w tej akcji. Akcja jest inicjatywą oddolną zapoczątkowaną w 2012 r. w Wielkiej Brytanii. W tym roku, 9 czerwca, najmłodsi uczniowie opuścili (w różnej rozpiętości czasowej) mury szkoły, by realizować zajęcia w terenie. Były to w większości zajęcia przyrodnicze i ekologiczne, ale również matematyczne, polonistyczne, muzyczne oraz plastyczne.
Klasa I b wybrała się na bardzo długą wycieczkę poznawczą. Dzieci powędrowały z Paczkowa do Sokolnik Gwiazdowskich przez las. Podczas wędrówki obserwowały przyrodę, biegały beztrosko po torze crossowym, szukały wiadomości do realizowanego obecnie projektu „łąka”, liczyły też owady pożyteczne (szczególnie pszczoły). Zmęczone zasiadły na kocykach i zjadły śniadanie. W Sokolnikach skorzystały z gościny u Państwa Kaczmarek. Państwo Kaczmarek i mieszkający obok Państwo Pawlak zafundowali dzieciom napoje i słodki poczęstunek. Potem była obowiązkowa wizyta na nowym placu zabaw. Wreszcie powrót zmęczonych, ale szczęśliwych dzieci do szkoły.
Serdecznie dziękuję Paniom: Ewelinie Pawlak, Joannie Kaczmarek i Katarzynie Płocinik za pomoc w realizacji naszej wyprawy.
                                                                                             Maria Bestry