Rekolekcje 2016

 Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywaliśmy 15, 16 i 17 lutego. Przyświecało im  hasło: 1050-lecie Chrztu Polski.  Nauki w kościele skupiały się wokół tematu sakramentu chrztu świętego i jego znaczenia w życiu każdego człowieka. Ksiądz rekolekcjonista dzielił się także swoimi przeżyciami z pobytu na misji w Kamerunie. Poznaliśmy zwyczaje tamtejszej ludności a nawet próbowaliśmy nauczyć się piosenki jaką śpiewają kameruńskie dzieci.Podczas zajęć warsztatowych w szkole, uczniowie poznawali życie codzienne, domy, stroje oraz kuchnię naszych przodków. Zgłębialiśmy wydarzenia z roku 966 i  ich znaczenie dla Polski. Tematami prac plastycznych były : 966-2016 domy wczoraj i dziś; 966-2016 stroje wczoraj i dziś; 966-2016 kuchnia wczoraj i dziś; 966-2016 rolnictwo wczoraj i dziś. Uczniowie klas młodszych poznali postać Mieszka I i Dobrawy oraz historię Chrztu Polski. Temat rekolekcji pozwolił nam uświadomić jaką ważną decyzję podjął książę Mieszko I w 966 roku.

Iwona Kubiak